Ogłoszenia
Parafia Rzymskokatolicka p.w. Chrystusa Miłosiernego  88-100 Inowrocław 11 ul. 800-lecia 23                                                                                                                        19-07-14
Strona główna
Porządek Mszy Św.
Historia
Intencje mszalne
Ogłoszenia
Kontakt

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

16 Niedziela Zwykła 20.07.2014

W miesiącu lipcu i sierpniu w tygodniu Msze Św. o godz. 15.oo i 19.oo,

 w niedziele Msze Św. do południa o 7.oo, 9.oo i 10.3o a po południu o 15.oo, 19.oo  i 21.oo. 

Nie ma Mszy Św. o godz. 12.oo ale jest o 21.oo!!!

 

Okazja do Spowiedzi 15 min. przed Mszą Św. z wyjątkiem Mszy Św. dla dzieci w niedzielę o godz. 10.3o.

Dzieci nie spowiadamy w niedzielę!!!

Wakacyjny Dyżur Spowiedniczy w Kościoła Św. Barbary od poniedziałku do soboty od 10.oo do 12.oo.

 

W piątek przypada 25 lipca wspomnienie Św. Krzysztofa patrona automobilistów, motocyklistów, rowerzystów i kierowców pojazdów mechanicznych.... W piątek w dzień Św. Krzysztofa święcenie pojazdów w naszej parafii po Mszy Św. o godz. 15.oo i 19.oo. Dzięki życzliwości Pana Macieja właściciela firmy reklamowej ARVIS, każdy kierowca otrzyma nalepkę – rybkę, znak, że samochodem jeździ chrześcijanin… Dziękujemy też Bogu za bezpieczne podróże i w tym duchu wspieramy polskich misjonarzy w zdobywaniu pojazdów potrzebnych w ich trudnej pracy misyjnej. Niech nasz udział w akcji „1 grosz za 1 km bezpiecznej jazdy" będzie pomocą w ewangelizacji świata. Ofiary możemy złożyć do puszek, za tydzień w niedzielę po każdej Mszy Św. przy wyjściu z kościoła. 

 

Zapraszamy wszystkich zmotoryzowanych w piątek 25.07.2014 na tradycyjny festyn motoryzacyjny „Święty Krzysztof Patron Kierowców” o godzinie 16.3o na lotnisko Aeroklubu Kujawskiego. Jak co roku będzie możliwość obejrzenia nowości salonów samochodowych. Jest to jedna z niewielu okazji do porównania ofert różnych marek samochodów w jednym miejscu.

 Dodatkowe atrakcje:

- będzie możliwość oznakowania przez policjantów rowerów / prosimy zabrać dowód własności i osobisty/ 

- konkursy dla dzieci

- możliwość przelotu samolotem

- nauka udzielania pierwszej pomocy

- możliwość obejrzenia policyjnych motorów

- możliwość obejrzenia wozów strażackich i inne atrakcje

- porady dla kierowców i uczestników kąpieli i wypoczynku na wakacyjne dni...

Głównym punktem festynu będzie poświęcenie pojazdów!!!

Poświęcenia dokona duszpasterz kierowców rejonu Inowrocław oraz kapelan Inowrocławskiego Klubu Samochodowego nasz proboszcz ks. kan. Paweł Kowalski.

 

Dobiegła końca miejska inwestycja na terenie naszej parafii - przebudowa Al. 800-lecia Inowrocławia, m.in. przejście dla pieszych usytuowano w pobliżu naszego kościoła i wyposażono w znaki aktywne z zasilaniem solarnym. Uszanujmy wspólne dobro i bezpiecznie korzystajmy z ulepszonej organizacji ruchu. Bardzo proszę przechodzić przez ulicę w wyznaczonych miejscach po pasach.

 

Jak co roku w naszej Archidiecezji organizowane są Piesze Pielgrzymki do Częstochowy, tym razem pod hasłem: „Co ty tu robisz, Eliaszu”. Szczegóły dostępne na plakacie przy wyjściu z kościoła. Formularze zgłoszeniowe do odebrania w zakrystii. Zapisy u przewodników do wtorku 22 lipca. Zapraszamy!

 

CZY MAMY PRAWO WIEDZIEĆ, JAKIE STANDARDY MORALNE PANUJĄ W SZPITALU, KTÓRY MA NAS LECZYĆ? CZY MAMY PRAWO WIEDZIEĆ, ŻE DOKONUJE SIĘ W NIM TZW. ZABIEGÓW ABORCYJNYCH?

JEŻELI NIE JEST CI TO OBOJĘTNE, POMÓŻ NAM SKIEROWAĆ DO SEJMU PROJEKT USTAWY W TEJ SPRAWIE. Lista wystawiona do podpisu przy Św. Katarzynie.

 

Bóg zapłać za każdą ofiarę. Zbieramy fundusze na blachodachówkę i remont dachu oraz pomalowanie plebani i kaplicy.  Jak widzimy trwają prace... Wszystkim za każdą ofiarę, za ofiary składane w kopertach z deklaracjami i za wszelkie dobro, za pracę, za wszelką pomoc i życzliwość - wielkie Bóg Zapłać!  

 

Po Mszy Św. zachęcamy do kupienia Przewodnika u ministrantów przy drzwiach  lub w zakrystii.    

 

Chrystusowi Miłosiernemu zawierzamy nas samych, bliskich naszemu sercu, naszych chorych ...  Modlimy się o pokój na Ukrainie w Ziemi Świętej oraz za wszystkie ofiary tych wojen, za ofiary zestrzelonego samolotu.....  Zawierzamy, wszystkich wspierających prace remontowe….  Modlimy się za dzieci i młodzież przebywające na wakacje, ich Rodziców... zawierzamy wszystkich podróżujących na naszych drogach, prosząc dla  nich o bezpieczne powroty… Pod Twoją obronę...

 

   

Strona główna | Porządek Mszy Św. | Historia | Intencje mszalne | Ogłoszenia | Kontakt

Ostatnia aktualizacja tej witryny: 19-07-14