Ogłoszenia
Parafia Rzymskokatolicka p.w. Chrystusa Miłosiernego  88-100 Inowrocław 11 ul. 800-lecia 23                                                                                                                        31-08-14
Strona główna
Porządek Mszy Św.
Historia
Intencje mszalne
Ogłoszenia
Kontakt

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

22 Niedziela Zwykła 31.08.2014

Jeszcze dzisiaj, w ostatnia niedziele sierpnia /wakacji/

Msze Św. do południa o 7.oo, 9.oo i 10.3o a po południu o 15.oo, 19.oo  i 21.oo. 

Od jutra w tygodniu o 7.3o, 15.oo z Koronką i 19.oo

A za tydzień Msze Św. w niedziele: 7.oo, 9.oo, 10.3o dla dzieci, 12.oo,

15.oo z Koronką do Bożego Miłosierdzia i 19.oo

Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach!!!

 

Okazja do Spowiedzi 15 min. przed Mszą Św. z wyjątkiem Mszy Św. dla dzieci w niedzielę o godz. 10.3o.

Dzieci nie spowiadamy w niedzielę!!!

 

Jeszcze w tym tygodniu wakacyjny

Dyżur Spowiedniczy w Kościoła Św. Barbary od poniedziałku do soboty od 10.oo do 12.oo.

 

Na uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego zapraszamy w tygodniu Uczniów, Nauczycieli i Rodziców!!!

 

Uczniów kl. II, III, IV, V i VI - 03.09 – w środę –  od godz. 18.oo do 19.oo – spowiedź i o 19.oo - Msza św. o bł. Boże w nowym roku szkolnym...

 

- po krótkie spotkanie z Rodzicami i dziećmi klas III pragnącymi przystąpić do I Komunii Św. w tym roku szkolnym czyli w 2015 roku.

 

Gimnazjalistów zapraszamy!

Młodzież gimnazjalną klas I i II:                                                                

w czwartek, 4 IX, na spowiedź od godz. 18.30 do 19.00, następnie Msza Św. o 19.oo i spotkanie w salce uczniów klas II gimnazjum rozpoczynających bezpośrednie przygotowanie do Bierzmowania (zapisy, odbiór deklaracji, rozdanie książeczek bierzmowanych).

 

Młodzież klas III gimnazjum zapraszamy w piątek, 5 IX, spowiedź od 18.30 do 19.00, następnie o 19.oo Msza Św. a po niej spotkanie w salce.

 

Uczniowie Podstawówki i Gimnazjaliści z kl. I i II zabierają karteczki od spowiedzi, zaś uczniowie kl. III  książeczki bierzmowanych z klasy drugiej.

 

W pierwszy czwartek miesiąca odwiedzimy chorych od godz. 8.oo.

 

W niedziele za tydzień 7 września na Mszę Św. o godz. 10.3o Uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami przynoszą tornistry wypełnione przyborami szkolnymi. W uroczysty sposób poświęcimy na Mszy Św. dla dzieci tornistry pierwszaków i samych uczniów. Zapraszamy.

 

Na ofiary dla prześladowanych, cierpiących chrześcijan w Iraku do puszek zebraliśmy 1110,10 zł. i 5 Euro.

                                                

Bóg zapłać za każdą ofiarę. Zbieramy fundusze na blachodachówkę i remont dachu oraz pomalowanie plebani i kaplicy. Rozbieramy nadal magazyny pokryte eternitem... azbest utylizuje specjalistyczna firma...  a my tymczasowo przenieśliśmy narzędzia i materiały budowlane  do kaplicy. Jak widzimy trwają prace... Wszystkim za każdą ofiarę, za ofiary składane w kopertach z deklaracjami i za wszelkie dobro, za pracę,  za wszelką  pomoc i życzliwość - wielkie Bóg Zapłać!

 

Po Mszy Św. zachęcamy do kupienia Przewodnika u ministrantów przy drzwiach lub w zakrystii.

 

1 września przypada 75. rocznica wybuchu II wojny światowej. Miejskie uroczystości patriotyczne rozpocznie tego dnia Msza św. o g. 11.00 w kościele garnizonowym św. Barbary i św. Maurycego, po której przemarsz pod pomnik Obrońców Inowrocławia, gdzie odbędzie się manifestacja patriotyczna.

 

Chrystusowi Miłosiernemu zawierzamy nas samych, bliskich naszemu  sercu, naszych chorych, przebywających w szpitalach, Parafian, Przyjaciół i Dobrodziejów… Zawierzamy Ojca Świętego i Kościół w Polsce oraz sprawy Ojczyzny… Modlimy się o pokój na świecie.... Modlimy się o pokój na Ukrainie, w Ziemi Świętej i Iraku oraz za wszystkie ofiary wojen.....  Zawierzamy, wszystkich wspierających prace remontowe…. Módlmy się za nasze rodziny…    w intencjach nowego roku szkolno   katechetycznego: za wszystkich uczniów, nauczycieli, katechetów, dyrekcje i pracowników szkół…  Dziś w sposób szczególny modlimy się za naszą Ojczyznę, wspominając 34. rocznicę Porozumień Sierpniowych, jednocześnie w przededniu 75. rocznicy wybuchu II wojny światowej, na zakończenie Mszy św. zaśpiewamy hymn „Boże, coś Polskę”. Pod Twoją obronę...

 

   

Strona główna | Porządek Mszy Św. | Historia | Intencje mszalne | Ogłoszenia | Kontakt

Ostatnia aktualizacja tej witryny: 31-08-14