Ogłoszenia
Parafia Rzymskokatolicka p.w. Chrystusa Miłosiernego  88-100 Inowrocław 11 ul. 800-lecia 23                                                                                                                        27-09-14
Strona główna
Porządek Mszy Św.
Historia
Intencje mszalne
Ogłoszenia
Kontakt

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dwudziesta Szósta Niedziela Zwykła 28.09.2014

Msze Św. w niedziele: 7.oo, 9.oo, 10.3o dla dzieci, 12.oo,

15.oo z Koronką do Bożego Miłosierdzia i 19.oo

w tygodniu o 7.3o, 15.oo z Koronką i 19.oo

Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach!!!

 

Okazja do Spowiedzi 15 min. przed Mszą Św. z wyjątkiem Mszy Św. dla dzieci w niedzielę o godz. 10.3o.

Dzieci nie spowiadamy w niedzielę!!!

Dyżur spowiedniczy w kościele Św. Barbary: od poniedziałku do soboty od godz. 10.oo do 12.oo oraz od poniedziałku do piątku od godz. 15.oo do 17.oo.  

                                                                         

Do chorych udamy sie w czwartek od godz. 8.oo.

 

Zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe już od środy!!! Dzieci zapraszamy w październiku w niedzielę na 10.3o i od poniedziałku do soboty na Mszę Św. o godz. 18.oo, po której będzie dziesiątka różańca.

Dorosłych i młodzież zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w niedzielę po Mszy Św. o godz. 15.oo i codziennie po Mszy Św. o godz. 19.oo.

Już w bieżącym tygodniu zapraszamy na drugie - tym razem październikowe spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. W czwartek na Mszę św. o godz. 18.oo, cząstkę Różańca a następnie fragment filmu pt. "Fatima" (o Matce Bożej i Różańcu) zapraszamy klasy II, zaś w piątek (tak samo) - klasy III Gimnazjum. 

Zapraszamy na październikową Spowiedź:

Uczniów SP (klasy IV, V i VI) w środę, 1 X, od godz. 17.30, następnie wspólna Msza św. z modlitwą różańcową o godz. 18.00.

Młodzież gimnazjalną klas I i II:  w czwartek, 2 X, od g. 17.30 (potem Msza Św. i spotkanie w salce klas II)

Młodzież klas III gimnazjum:  w piątek, 3 X, od 17.30 (po spowiedzi Msza Św. i spotkanie w salce).

Uczniowie SP i Gimnazjaliści z kl. I zabierają karteczki od spowiedzi, zaś uczniowie kl. II i III Gimnazjum książeczki bierzmowanych.

 

Zapraszamy młodzież na katechezę ponadgimnazjalną przygotowującą do małżeństwa (kurs przedmałżeński); w niedzielę na Mszę Świętą o godz. 15.oo, po niej katecheza. 

Plan szczegółowy w gablocie i na stronie www.chrystusmilosierny.pl

Klas I: 12 X; 9 XI.

Klas II: dzisiaj 28 IX; 19 X; 16 XI.

Klas III: za tydzień 5 X; 26 X; 23 XI.

 

Katechizacja Przedmałżeńska dla tych, którzy nie ukończyli jej w szkole, rozpocznie się w kościele Zw. NMP od ostatniej niedzieli września - od 28.09 o godz. 16.oo i będzie trwał przez 5 niedziel.

 

Zapraszamy czcicieli Bożego Miłosierdzia, parafian dorosłych, młodzież i dzieci oraz sympatyków naszego kościoła  w poniedziałek 6 października na odpust ku czci Św. S. Faustyny Kowalskiej Apostołki Bożego Miłosierdzia

Zapraszamy w dzień odpustu na Mszę Św. koncelebrowaną o godz. 15.oo z Koronką do Bożego Miłosierdzia a po na adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na sumę o godz. 18.oo.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Lichenia.  Z naszego kościoła jedziemy autokarem. Wyjazd w sobotę 4 października o godz. 8.oo z placu kościelnego. Koszt wyjazdu 20 zł. Zapraszamy do wspólnej modlitwy                       w intencji powołań i do pielgrzymowania w tej intencji do Lichenia....

Bóg zapłać za każdą ofiarę. Zbieramy fundusze na zapłacenie za remont dachu oraz na pomalowanie plebani i kaplicy. Rozbieramy i naprawiamy nadal magazyny... Jak widzimy trwają prace malarskie i remontowe... Po 18 latach pierwszy raz pomalowaliśmy plebanie... Wszystkim za każdą ofiarę, za ofiary składane w kopertach z deklaracjami i za pracę szczególnie dziękujemy: Marcinowi, Gutkowi i Sławkowi,  dziękujemy za wszelką  pomoc i życzliwość - wielkie Bóg Zapłać!!!

 

Modlitwa do Św. Rodziny w intencji Synodu

Jezu, Maryjo i Józefie

w Was kontemplujemy

blask prawdziwej miłości,

do Was zwracamy się z ufnością.

Święta Rodzino z Nazaretu,

uczyń także nasze rodziny

środowiskami komunii i wieczernikami modlitwy,

autentycznymi szkołami Ewangelii

i małymi Kościołami domowymi.

 

Święta Rodzino z Nazaretu

niech nigdy więcej w naszych rodzinach nikt nie doświadcza

przemocy, zamknięcia i podziałów:

ktokolwiek został zraniony albo zgorszony

niech szybko zazna pocieszenia i uleczenia.

Święta Rodzino z Nazaretu,

oby przyszły Synod Biskupów

mógł przywrócić wszystkim świadomość

sakralnego i nienaruszalnego charakteru rodziny,

jej piękna w Bożym zamyśle.

 

Jezu, Maryjo i Józefie

Usłyszcie, wysłuchajcie naszego błagania.

 

Po Mszy Św. zachęcamy do kupienia Przewodnika u ministrantów przy drzwiachlub w zakrystii. 

 

Chrystusowi Miłosiernemu zawierzamy nas samych, bliskich naszemu  sercu, naszych chorych, przebywających w szpitalach, Parafian, Przyjaciół i Dobrodziejów… Zawierzamy Ojca Świętego i Kościół w Polsce oraz sprawy Ojczyzny… prosimy o pokój na świecie.....  Zawierzamy, wszystkich wspierających prace remontowe…. Módlmy się za nasze rodziny… zawierzamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. i młodzież do bierzmowania  wraz z ich rodzicami... Pod Twoją obronę... 

 

   

Strona główna | Porządek Mszy Św. | Historia | Intencje mszalne | Ogłoszenia | Kontakt

Ostatnia aktualizacja tej witryny: 27-09-14