Ogłoszenia
Parafia Rzymskokatolicka p.w. Chrystusa Miłosiernego  88-100 Inowrocław 11 ul. 800-lecia 23                                                                                                                        18-10-14
Strona główna
Porządek Mszy Św.
Historia
Intencje mszalne
Ogłoszenia
Kontakt

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła

Niedziela Misyjna 19.10.2014

Dzisiaj Niedziela Misyjna - oblat o. Wojciech Turski z Laskowic  głosi Słowo Boże i rozprowadza kalendarze misyjne Misjonarzy Oblatów...

Msze Św. w niedziele: 7.oo, 9.oo, 10.3o dla dzieci, 12.oo,

15.oo z Koronką do Bożego Miłosierdzia i 19.oo

w tygodniu o 7.3o, 15.oo z Koronką i 19.oo

Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach!!!

 

Okazja do Spowiedzi 15 min. przed Mszą Św. z wyjątkiem Mszy Św. dla dzieci w niedzielę o godz. 10.3o.

Dzieci nie spowiadamy w niedzielę!!!

Dyżur spowiedniczy w kościele Św. Barbary: od poniedziałku do soboty od godz. 10.oo do 12.oo oraz od poniedziałku do piątku od godz. 15.oo do 17.oo.  

                                             

Zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe. Dzieci zapraszamy w październiku w niedzielę na 10.3o i od poniedziałku do soboty na Mszę Św. o godz. 18.oo, po której będzie dziesiątka różańca.

Dorosłych i młodzież zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w niedzielę po Mszy Św. o godz. 15.oo i codziennie po Mszy Św.  o g. 19.oo.

Tradycyjnie w miesiącu listopadzie pamiętamy o naszych zmarłych !!! Wydrukowane zostały specjalne kartki, na których prosimy wypisać swoich zmarłych i w kopercie z tradycyjną ofiarą złożyć w zakrystii, gdzie u kapłana można ustalić termin modlitwy różańcowej za swoich zmarłych. Różaniec za zmarłych z WYMIENIANKAMI odmawiamy codziennie od 2 do 11 listopada po Mszy Św. o godz. 19.oo.  

 

Pamiętajmy o tym, że jeśli my zapominamy o naszych zmarłych, tym bardziej zapomną o nas nasze dzieci, którym nie przekażemy tego pobożnego obyczaju.  Przypominamy o odpustach za zmarłych: 1-8 listopada za nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych,  2 listopada za nawiedzenie kościoła i odmówienie Ojcze nas... i Wierzę w Boga...  (spowiedź, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św.).

 

Przy naszej Parafii wznowiliśmy po przerwie wakacyjnej spotkania Kręgu Biblijnego. Ks. Piotr zaprasza w najbliższy wtorki po wieczornej Mszy św. o godz. 19.oo i różańcu na spotkanie w Sali Maryjnej przy kościele.

W  środę przypada wspomnienie św. Jana Pawła II (1920-2005), papieża.

Zapraszamy na Mszę Św. w naszym kościele o godz. 7.3o, 15.oo i 19.oo.

 

Instytut Prymasa Józefa Glempa zaprasza na prelekcję ks. prałata Janusza Mnichowskiego, kolegi kursowego kardynała Józefa Glempa, pt. „Wspólna droga do kapłaństwa”, która wygłoszona zostanie we wtorek, 21 października o godzinie 12.00.

MDK Pszczółka oraz Koinonia Jan Chrzciciel zapraszają dzieci od 6 do 12 lat na II BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Impreza odbędzie się dnia 31.10 w MDK Pszczółka ul. NMP 14, od godz. 17.00 do 19.00. Wstęp wolny tylko z wejściówką! Wejściówki będą dostępne w MDK Pszczółka oraz w parafiach: Św. Królowej Jadwigi, Św. Krzyża i Św. Ducha.

W kościele pw. Świętego Krzyża, w sobotę (25 października) po Mszy św. o godz. 18.00, odbędzie się koncert „Ein feste Burg ist unser Gott” (Warownym grodem jest nasz Bóg) w wykonaniu chóru Parafii Ewangelicko-Augsburskiej                w Toruniu pod dyr. Aleksandry Molin.

 

Zapraszamy młodzież na katechezę ponadgimnazjalną przygotowującą do małżeństwa (kurs przedmałżeński); w niedzielę na Mszę Świętą o godz. 15.oo, po niej katecheza. 

Plan szczegółowy w gablocie i na stronie www.chrystusmilosierny.pl

Klas I: dzisiaj 12 X; 9 XI. Klas II: 19 X; 16 XI. Klas III: 26 X; 23 XI.

 

Bóg zapłać za każdą ofiarę. Zbieramy fundusze na zapłacenie za remont dachu oraz na pomalowanie plebani i kaplicy. Rozbieramy i naprawiamy nadal magazyny... Jak widzimy trwają prace remontowo - malarskie...

Dziękujemy wszystkim za każdą ofiarę, za ofiary składane w kopertach z deklaracjami  i za pracę. Wszystkim dziękujemy za wszelką  pomoc i życzliwość - wielkie Bóg Zapłać!!!

 

Po Mszy Św. zachęcamy do kupienia Przewodnika u ministrantów przy drzwiach lub w zakrystii.  W ubiegom niedzielę kandydaci do bierzmowania zebrali do puszek na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia 1113 zł. Bóg Zapłać!!!

 

Chrystusowi Miłosiernemu przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II zawierzamy nas samych, bliskich naszemu  sercu, naszych chorych, przebywających w szpitalach, Parafian, Przyjaciół  i Dobrodziejów… Zawierzamy Papieża Franciszka i Kościół w Polsce oraz sprawy Ojczyzny… prosimy o pokój na świecie...  Zawierzamy, wszystkich wspierających prace remontowe…. Pod Twoją obronę....

 

   

Strona główna | Porządek Mszy Św. | Historia | Intencje mszalne | Ogłoszenia | Kontakt

Ostatnia aktualizacja tej witryny: 18-10-14