Ogłoszenia
Parafia Rzymskokatolicka p.w. Chrystusa Miłosiernego  88-100 Inowrocław 11 ul. 800-lecia 23                                                                                                                        19-04-14
Strona główna
Porządek Mszy Św.
Historia
Intencje mszalne
Ogłoszenia
Kontakt

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Wielkanoc 20.04.2014

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Msze Św. jak w niedzielę: 7.oo, 9.oo, 10.3o, 12.oo, 15.oo i 19.oo

 

W Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. jak w niedzielę!

Po Mszy Św. zbieramy ofiary do puszek na KUL. 

Bardzo prosimy o sprawdzanie zamówionych Mszy Św.!!!

W dniu 21.04.2014r. (poniedziałek wielkanocny) o 12.oo w Kościele Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Inowrocławiu odbędzie się Msza Św. w intencji Ojczyzny, ofiar zbrodni katyńskiej i tragedii smoleńskiej. Po Mszy św. złożenie kwiatów i zniczy pod krzyżem przed kościołem.

W Wielki Piątek rozpoczęliśmy odmawiać Nowennę do Miłosierdzia Bożego z Koronką oraz modlitewne przygotowanie do kanonizacji bł. Jana Pawła II. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Nowennowej przed naszym Odpustem i kanonizacją codziennie do Białej Niedzieli o g. 15.oo. 

W dzień naszego odpustu parafialnego,  27 kwietnia, w Niedziele Bożego Miłosierdzia, ze względu na kanonizację bł. Jana Pawła II nie będzie Mszy Św. o godz. 10.3o i 12.oo.  Będą Msze Św. w sobotę w wigilię uroczystości o godz. 19.oo i w niedzielę o godz. 7.oo, 9.oo, 15.oo i 19.oo. Suma odpustowa będzie o godz. 15.oo z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Modlitwie przewodniczy i kazanie głosi franciszkanin O. Ireneusz Główczewski OFM proboszcz parafii Pana Jezusa Ukrzyżowanego i MB Bolesnej w Kalwarii Pakoskiej.

Miejskie uroczystości z okazji kanonizacji bł. Jana Pawła II rozpoczną się w sobotę, 26 kwietnia. Tego dnia od godziny 15.oo w Solankach odbędzie się festyn papieski, natomiast o g. 18.30 w kościele św. Józefa odprawiona zostanie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem biskupa Bogdana Wojtusia, po której odbędzie się procesja światła na skwer Jana Pawła II, zakończona Apelem Jasnogórskim (szczegóły na plakacie).

Pielgrzymi udający się w pielgrzymce do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin Powołanych i Wspierających powołania 10 maja proszeni są o potwierdzenie wyjazdu i podanie numeru pesel.

Bóg zapłać za każdą ofiarę... Wszystkim za wszelkie dobro, za pracę przy kościele, za każdą ofiarę,  pomoc i życzliwość wielkie Bóg Zapłać!  Zaraz po świętach firma dekarska naprawi rynny na kościele... a brukarska zakończyła prace przy utwardzaniu.... Tym bardziej Bóg Zapłać za każdą dodatkową, świąteczną ofiarę.

Zawierzmy całe to  Wielkanocne świętowanie Bożemu Miłosierdziu... wołając do Matki Bożej „ Pod Twoją obronę"...

 

   

Strona główna | Porządek Mszy Św. | Historia | Intencje mszalne | Ogłoszenia | Kontakt

Ostatnia aktualizacja tej witryny: 19-04-14