Ogłoszenia
Parafia Rzymskokatolicka p.w. Chrystusa Miłosiernego  88-100 Inowrocław 11 ul. 800-lecia 23                                                                                                                        25-10-14
Strona główna
Porządek Mszy Św.
Historia
Intencje mszalne
Ogłoszenia
Kontakt

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Trzydziesta Niedziela Zwykła 26.10.2014

Msze Św. w niedziele: 7.oo, 9.oo, 10.3o dla dzieci, 12.oo,

15.oo z Koronką do Bożego Miłosierdzia i 19.oo

w tygodniu o 7.3o, 15.oo z Koronką i 19.oo

Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach!!!

 

Okazja do Spowiedzi 15 min. przed Mszą Św. z wyjątkiem Mszy Św. dla dzieci w niedzielę o godz. 10.3o.

Dzieci nie spowiadamy w niedzielę!!!

Dyżur spowiedniczy w kościele Św. Barbary: od poniedziałku do soboty od godz. 10.oo do 12.oo oraz od poniedziałku do piątku od godz. 15.oo do 17.oo.  

        

Zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe.  Dzieci zapraszamy w tym tygodniu od poniedziałku do piątku na Mszę Św. o godz. 18.oo, po której będzie dziesiątka różańca.

Dorosłych i młodzież zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w niedzielę po Mszy Św. o godz. 15.oo i codziennie po Mszy Św.  o g. 19.oo.

 

 Tradycyjnie w miesiącu listopadzie pamiętamy o naszych zmarłych !!! Wydrukowane zostały specjalne kartki, na których prosimy wypisać swoich zmarłych i w kopercie z tradycyjną ofiarą złożyć w zakrystii, gdzie u kapłana można ustalić termin modlitwy różańcowej za swoich zmarłych. Różaniec za zmarłych z WYMIENIANKAMI odmawiamy codziennie  od 2 do 11 listopada po Mszy Św. o godz. 19.oo.

 

W sobotę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada; Msze Św. jak w niedzielę. Tego dnia zobowiązani jesteśmy do uczestnictwa we Mszy Św. Po południu udajemy się na cmentarze, gdzie uczestniczymy                                w procesjach żałobnych.

 

Terminy nabożeństw i Mszy Św. na cmentarzach podajemy na plakatach.

 

W Dzień Zaduszny, tj. w niedzielę 2 listopada Msze Św. jak w niedzielę. Różaniec za Zmarłych z wymieniankami po Mszy Św. o godz. 19.oo.       

 

Pamiętajmy o tym, że jeśli my zapominamy o naszych zmarłych, tym bardziej zapomną o nas nasze dzieci, którym nie przekażemy tego pobożnego obyczaju.  Przypominamy o odpustach za zmarłych: 1-8 listopada za nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych, 2 listopada za nawiedzenie kościoła i odmówienie Ojcze nas... i Wierzę w Boga...  (spowiedź, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św.).

 

W piątek 31 października po raz kolejny w Inowrocławiu odbędzie się Noc Świętych, pod hasłem „Świętości mówię – TAK!”. Wszystko rozpocznie się uroczystym wniesieniem relikwii świętych i błogosławionych do kościoła pw. Zwiastowania NMP, następnie konferencję poprowadzi ks. Maciej Chmielewski – egzorcysta diecezji bydgoskiej, po czym wszyscy wspólnie odmówimy Nieszpory z Wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych i udamy się procesyjnie na cmentarz przy kościele pw. Imienia NMP, aby pomodlić się wspólnie za zmarłych i złożyć tam znicze. Wszystko zakończy się Apelem Jasnogórskim w Inowrocławskiej Bazylice, a osoby chętne, będą miały możliwość obejrzenia filmu odpowiadającego na pytanie: „Czy Bóg naprawdę umarł?” Prosimy o zabrani małych zniczy, które złożymy na cmentarzu. Serdecznie zapraszamy.

bullet

19.30 – Uroczyste wniesienie relikwii świętych i błogosławionych – Kościół pw. Zwiastowania NMP 

bullet

 19.45 – Spotkanie z Egzorcystą – księdzem Maciejem Chmielewskim

bullet

20.20 – Nieszpory z Wigilii Uroczystości Wszystkich Świętych

bullet

20.45 – Procesja do kościoła pw. Imienia NMP ze stacją na cmentarzu przykościelnym gdzie zostanie odmówiona modlitwa w intencji wiernych zmarłych. 

bullet

Ok. 21.15 – Apel Jasnogórski – Kościół pw. Imienia NMP                                                           

MDK Pszczółka oraz Koinonia Jan Chrzciciel zapraszają dzieci od 6 do 12 lat na II BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Impreza odbędzie się dnia 31.10 w MDK Pszczółka ul. NMP 14, od godz. 17.00 do 19.00. Wstęp wolny tylko z wejściówką! Wejściówki będą dostępne  w MDK Pszczółka oraz w parafiach: Św. Królowej Jadwigi, Św. Krzyża i Św. Ducha.                    

Zapraszamy młodzież na katechezę ponadgimnazjalną przygotowującą do małżeństwa (kurs przedmałżeński); w niedzielę na Mszę Świętą o godz. 15.oo, po niej katecheza.  Dzisiaj zapraszamy uczniów klas II ponadgimnazjalnych....  Plan szczegółowy w gablocie i na stronie www.chrystusmilosierny.pl

Abp Wojciech Polak Prymas Polski z dniem 31 października br. mianował ks. Tadeusza Stasiaka wikariusza w naszej parafii proboszczem parafii pw. św. Mikołaja w Młodojewie - Dekanat Słupca, a na miejsce ks. Tadeusza mianował ks. Jana Kwiatkowskiego, dotychczasowego wikariusza w parafii pw. św. Wawrzyńca w Słupcy. Ks Tadeusza pożegnamy na Mszy Św. sprawowanej z okazji jego imienin we wtorek o godz. 19.oo.  Ks. Jana powitamy na Mszach Św. 1 listopada...

 

Bóg zapłać za każdą ofiarę. Zbieramy fundusze na zapłacenie za remont dachu oraz na pomalowanie plebani i kaplicy. Rozbieramy i naprawiamy nadal magazyny... Jak widzimy trwają prace remontowo - malarskie... Dziękujemy wszystkim za każdą ofiarę, za ofiary składane  w kopertach z deklaracjami  i za pracę. Wszystkim dziękujemy za wszelką  pomoc i życzliwość - wielkie Bóg Zapłać!!!

 

Po Mszy Św. zachęcamy do kupienia Przewodnika u ministrantów przy drzwiach lub w zakrystii.  

Chrystusowi Miłosiernemu zawierzamy wszystkie nasze intencje...  Modlimy się o bezpieczne pielgrzymowanie na cmentarze. Na drodze kierujmy sie miłością jak nauczał Św. Jan Paweł II - wołajmy do naszych Aniołów Stróżów... Aniele Boży Stróżu... Pamiętamy w tych dniach szczególnie o naszych zmarłych... Wieczny odpoczynek.....

   

Strona główna | Porządek Mszy Św. | Historia | Intencje mszalne | Ogłoszenia | Kontakt

Ostatnia aktualizacja tej witryny: 25-10-14