Ogłoszenia
Parafia Rzymskokatolicka p.w. Chrystusa Miłosiernego  88-100 Inowrocław 11 ul. 800-lecia 23                                                                                                                        13-09-14
Strona główna
Porządek Mszy Św.
Historia
Intencje mszalne
Ogłoszenia
Kontakt

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Święto Podwyższenia Krzyża 14.09.2014

niedziela budowlana

 

Dzisiaj przypada Święto Podwyższenia Krzyża. 

Odpust w Pakości / szczegóły na plakacie/ i odpust w Parafii Świętego Krzyża w Inowrocławiu.

Suma o godz. 12.oo.

Msze Św. w niedziele: 7.oo, 9.oo, 10.3o dla dzieci, 12.oo,

15.oo z Koronką do Bożego Miłosierdzia i 19.oo

w tygodniu o 7.3o, 15.oo z Koronką i 19.oo

Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach!!!

 

Okazja do Spowiedzi 15 min. przed Mszą Św. z wyjątkiem Mszy Św. dla dzieci w niedzielę o godz. 10.3o.

Dzieci nie spowiadamy w niedzielę!!!

Dyżur spowiedniczy w kościele Św. Barbary: od poniedziałku do soboty od godz. 10.oo do 12.oo oraz od poniedziałku do piątku od godz. 15.oo do 17.oo.  

                                                                         

Rodziców dzieci klas III pragnących przystąpić do I Komunii Św. w tym roku szkolnym czyli w 2015 roku, zaprasza ks. proboszcz na spotkanie po Mszy Św. o godz. 10.3o do Sali Maryjnej.

 

Rodziców uczniów II klas gimnazjum zapraszamy na Mszę św. dzisiaj w niedzielę, 14 września, na godz. 15.oo, a po niej na krótkie spotkanie w naszym kościele.  

Jutro w poniedziałek 15 września 2014 r. o godz. 19.oo w naszym kościele odprawiona zostanie Msza Św. w intencji TRZEŹWOŚCI NARODU POLSKIEGO.  Po Mszy Św. spotkanie w Sali Maryjnej.

 

Młodzież ponadgimnazjalną, przygotowującą się do małżeństwa, zapraszamy na pierwsze spotkanie formacyjne w dniu patrona młodzieży  św. Stanisława Kostki, tj. w czwartek 18 września, o godz. 19.oo. Pół godziny przed Mszą świętą okazja do spowiedzi. 

Pielgrzymka małżeństw na Jasną Górę 28.09. 2014r. wyjazd o godz. 04.00  - koszt 50 zł od osoby. w drodze powrotnej wstąpimy do św. Anny. Zapisy w parafii Świętego Krzyża

 

W środę, 17 września przypada 75. rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Miejskie uroczystości patriotyczne rozpoczną się o g. 11.00 Mszą świętą w kościele garnizonowym pw. św. Barbary i św. Maurycego, po której przejście pod obelisk Pomordowanych na Wschodzie.

 

W przyszłą niedzielę, 21 września o g. 12.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza święta z okazji jubileuszu 25-lecia posługi organistowskiej Jacka Nijaka.

 

W Katedrze Gnieźnieńskiej:

- 23. września – wtorek – o godz. 18.45 Requiem i I Msza Łacińskia Franciszka Ścigalskiego (1782-1846), kompozytora gnieźnieńskiego. Koncert w  wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej Collegium Vocale z Bydgoszczy z okazji Ogólnopolskiego Zjazdu Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych

- 27. września – sobota – godz. 19.00 – Koncert Galowy z okazji 100-lecia Chóru Prymasowskiego z udziałem Bogumiły Dziel-Wawrowskiej – sopran

 

Bóg zapłać za każdą ofiarę. Zbieramy fundusze na zapłacenie za remont dachu oraz na pomalowanie plebani i kaplicy. Rozbieramy i naprawiamy nadal magazyny...  Azbest zutylizowała specjalistyczna firma... Jak widzimy trwają prace... Wszystkim za każdą ofiarę, za ofiary składane w kopertach z deklaracjami i za pracę,  za wszelką  pomoc i życzliwość - wielkie Bóg Zapłać!!!

 

Po Mszy Św. zachęcamy do kupienia Przewodnika u ministrantów przy drzwiach lub w zakrystii.

 

Chrystusowi Miłosiernemu zawierzamy nas samych, bliskich naszemu  sercu, naszych chorych, przebywających w szpitalach, Parafian, Przyjaciół i Dobrodziejów… Zawierzamy Ojca Świętego i Kościół w Polsce oraz sprawy Ojczyzny… Modlimy się o pokój na świecie.... Modlimy się o pokój na Ukrainie, w Ziemi Świętej i Iraku oraz za wszystkie ofiary wojen.....  Zawierzamy, wszystkich wspierających prace remontowe…. Módlmy się za nasze rodziny…  Pod Twoją obronę...

 

   

Strona główna | Porządek Mszy Św. | Historia | Intencje mszalne | Ogłoszenia | Kontakt

Ostatnia aktualizacja tej witryny: 13-09-14