Ogłoszenia
Parafia Rzymskokatolicka p.w. Chrystusa Miłosiernego  88-100 Inowrocław 11 ul. 800-lecia 23                                                                                                                        13-12-14
Strona główna
Porządek Mszy Św.
Historia
Intencje mszalne
Ogłoszenia
Kontakt

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Trzecia Niedziela Adwentu 14.12.2014

 

niedziela budowlana

Msze Św. w niedziele: 7.oo, 9.oo, 10.3o dla dzieci, 12.oo,

15.oo z Koronką do Bożego Miłosierdzia i 19.oo

w tygodniu o 7.3o, 15.oo z Koronką i 19.oo

Prosimy o sprawdzanie intencji w gablotach!!!

 

Okazja do Spowiedzi 15 min. przed Mszą Św. z wyjątkiem Mszy Św. dla dzieci w niedzielę o godz. 10.3o.

Dzieci nie spowiadamy w niedzielę!!!

Dyżur spowiedniczy w kościele Św. Barbary: od poniedziałku do soboty od godz. 10.oo do 12.oo oraz od poniedziałku do piątku od godz. 15.oo do 17.oo.  

 

Plan spowiedzi adwentowych wywieszony w gablocie ogłoszeń. W naszej parafii będzie w piątek 19 grudnia. Zapraszamy do spowiedzi w piątek od godz. 16.30 do 18.oo szczególnie dzieci i młodzież i od 18.3o do 20.oo dorosłych!  W piątek w dzień spowiedzi parafialnej nie będzie Mszy Św. o godz. 7.3o! Msze Św. będą o 15.oo z Koronką do Bożego Miłosierdzia i o godz. 18.oo - Roraty i 19.3o.

Nie będzie specjalnej okazji do spowiedzi w tygodniu z powodu spowiedzi adwentowych w innych parafiach,                    często będziemy w dwóch parafiach!!!  Plan spowiedzi adwentowej wywieszony w gablocie i na stronie internetowej parafii.

 

W adwencie Msza Św. Roratnia dla dorosłych dla młodzieży ponadgimnazjalnej w tygodniu o godz. 7.3o oraz w poniedziałek i czwartek  o godz. 18.oo. Wieczorna Msza Św. w tygodniu o godz. 19.oo.                                                                                                     

 

Dzieci przychodzą na RORATY według planu:

Małe dzieci, przedszkolaki i uczniów szkoły podstawowej zapraszamy we wtorek i sobotę na roraty o godz. 18.oo. Najlepiej z Rodzicami......

Uczniów gimnazjum zapraszamy – w środę i piątek na 18.oo.

 

Dzieci chodzą na Roraty z lampionami. Przynoszą dzieci i uczniowie do kl. 6, papierowe serduszka: podpisane / im. nazwisko, klasa i szkoła/ z napisanym dobrym uczynkiem, które składają do żłóbka przed ołtarzem... Będą  nagrody...

 

Udział w roratach 2 razy w tygodniu / we wtorek lub w środę oraz w piątek  lub sobotę/ jest obowiązkowy w ramach katechez w parafii przygotowujących do sakramentów.

Bardzo gorąco prosimy Rodziców o uczestniczenia w roratach ze swoimi dziećmi…Zapraszamy!!!

 

Ze spowiedzią adwentową i Komunią Św. udamy się do chorych w sobotę 20 grudnia od godz. 8.oo. Prosimy zgłosić chorych do spowiedzi adwentowej i świątecznej Komunii Św. … 

Po Mszy Św. możemy zaopatrywać się już w opłatki przy wejściu do zakrystii... Opłatki zostały poświecone w Pierwszą Niedzielę Adwentu. Przypominamy, że na terenie naszej parafii nikt nie chodzi po domach z opłatkami. W opłatki jako ludzie wierzący zaopatrujemy się w swojej parafii, która jest dla nas rodziną. Opłatek nie sprzedajemy bo jest poświęcony! Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę z okazji odbioru opłatków!!!

Po Mszy Św. możemy nabyć świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom 2014. Kupić świecę możemy zaraz po Mszy Św. przy konfesjonale ks. proboszcza pod chórem. Są tylko małe świece po 6 zł. Zysk ze sprzedaży przeznaczamy na pomoc biednym dzieciom... 

 

W sobotę, 20 grudnia, w kościele św. Mikołaja po Mszy św. o godz. 8.00, spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i wszystkich zainteresowanych duchowością franciszkańską.

 

Od 12 grudnia będzie wyświetlany w kinie KINOMAX  film pt. "Karolina", inspirowany życiem bł. Karoliny Kózkówny.

 

Bóg zapłać za każdą ofiarę. Zbieramy fundusze na zapłacenie za remont magazynu na dekoracje i sprzęt budowlany... W tygodniu wylaliśmy posadzkę.  Wielkie Bóg Zapłać Bracią Kolejarzom za prace!!!

 

Dziękujemy wszystkim za każdą ofiarę, za ofiary składane w kopertach z deklaracjami. Bóg zapłać osobą, które wpłaciły ofiary na budowę - na konto bankowe parafii, dzięki czemu będą mogli odliczyć od podatku!

 

Wszystkim dziękujemy za wszelką  pomoc i życzliwość.....

 

W ubiegłą niedzielę zebraliśmy 790 zł na Pomoc dla Kościoła na Wschodzie - Bóg zapłać!

 

Po Mszy Św. zachęcamy do kupienia Przewodnika u ministrantów przy drzwiach lub w zakrystii.

 

Miłosiernemu Bogu zawierzamy wszystkie nasze intencje... w modlitwie pamiętamy szczególnie o chorych i potrzebujących, zawierzamy wszystkie sprawy naszej wspólnoty patronce Adwentu Matce Bożej… Pod Twoją obronę...

 

   

Strona główna | Porządek Mszy Św. | Historia | Intencje mszalne | Ogłoszenia | Kontakt

Ostatnia aktualizacja tej witryny: 13-12-14